Vše o hypotéce a trhu s nemovitostmi


Hypotéku si ročně vezme několik desítek tisíc0 lidí. Není na tom nic divného. Ceny nemovitostí se totiž za poslední roky vyšplhaly do astronomických výšin, a pokud byste si chtěli koupit nemovitost za svoje peníze bez toho, aniž byste si půjčovali od banky, budete muset šetřit opravdu hodně dlouho. Navíc, nevíme, jak bude dál vývoj cen na trhu s nemovitostmi pokračovat. Takové dlouhé šetření navíc vyžaduje velkou trpělivost, a nesmíme zapomínat na inflaci i, která je za poslední roky nejvyšší, co si pamatujeme. To znamená, že i když budete mít vložené peníze na spořícím účtu, zdaleka na něm nedosáhnete takového úroku, aby vám pokryl částku částka, o kterou vás inflace připraví.

hypotéka

Proto se zdá být hypotéka nejrozumnějším řešením, pokud se chcete co nejdříve nastěhovat do nové nemovitosti. Navíc je spousta lidí, kteří si ani nemohou dovolit čekat. Vezměte si například takový mladý pár, který čeká dítě, a do té doby žil v garsonce. Je jasné, že budou potřebovat co nejdříve větší byt. A pokud nechtějí bydlet v nájmu, je jasné, že hypotéka se jeví jako to nejlepší řešení.

Ale nenechte se zmást. Získat hypotéku není tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Kvůli tomu, jak za poslední roky narostla inflace, a trh s ekonomikou se velmi proměnil, zpřísnily banky posuzování jednotlivých žádostí o hypotéku. Pokud bance nebudete jen trochu vyhovovat, vaši žádost bez milosti zamítnou. Nezapomínejme také na skutečnost, že úrokové sazby na hypotéku už nejsou tak nízké, jako tomu bývalo dříve. Ale to jsou věci, s kterými nic nenaděláme. Nepředpokládá se totiž, že by se to do budoucna mělo zlepšit. Právě naopak. Díky nestabilní ekonomice nejenom u nás, ale v celém světě, si nikdo nemůže být jistý, jak budou vypadat další roky na trhu s nemovitostmi a s financemi.

domy

Co když si ale potřebujete rychle vzít hypotéku, ale nemůžete bance doložit skutečnost, že máte dostatečný příjem na to, abyste hypotéku měsíčně pohodlně spláceli? I tohle má řešení. V dnešní době už je konkurence mezi bankami a nebankovními společnostmi, které nabízejí hypotéku velmi velká, a tak můžete snadno získat hypotéku bez doložení příjmů.

Contacts:
Posted by: on