Velký Meder je plný překvapení


Zaslechli jste již nějakou informaci o Velkém Mederu? Svou velikostí nijak nevyniká a stěží by v tomto směru mohl konkurovat i docela malému městečku se třemi tisíci obyvateli. Proslavilo jej však něco, co se běžně „na každém kroku“ v naší zemi nevyskytuje – termální prameny. Termální vody využívají zejména lázeňské komplexy, ovšem Velký Meder se soustředil na poněkud odlišný pohled na věc – na rekreaci pro širokou veřejnost. Můžete tu tedy využít lázeňských služeb po svém, aniž byste byli nuceni dodržovat lázeňský řád a docházet na léčebné kůry podle určitého harmonogramu. Jaká překvapení si pro vás hotel Velký Meder https://www.travelguide.sk/cze/velky-meder/ubytovani/?hotely=1 nachystal, a proč si právě zde rezervovat ubytování?

jahody u bazénu

Bazény v provozu celoročně – především byste měli vědět, že když vám nevyjde vybrat si dovolenou v létě, že sem můžete zavítat třeba v březnu nebo v listopadu. Z hlubin země vyvěrá termální voda nepřetržitě, a její teplota je natolik vysoká, že můžete být bez obav i při koupání v mrazivém počasí. Pod vodou vám bude příjemně i tehdy, pokryje-li okolí bazénů sněhový příkrov.

žena v bazénu

Termální voda je jiná, než chlorovaná v plaveckém bazénu – složení termální vody je příznivé pro lidský organismus a vykazuje léčebný účinek. Obsahuje minerální ionty, dobře vstřebatelné pokožkou, a tím se výrazně odlišuje od klasické chlorované vody v běžných plaveckých bazénech či aquaparcích. Do jaké míry je voda léčivá, respektive, co obsahuje, si můžete ověřit na oficiálním webu areálu Velkého Mederu, a můžete ji porovnat se složením minerální vody z jiných, zejména lázeňských zdrojů. Najdete v ní zejména vápník, hořčík, draslík a malé množství soli NaCl (ionty sodíku a chlóru).

Lesopark – bezprostřední okolí venkovních bazénů navazuje na lesopark, který dotváří velmi příjemnou atmosféru tamního prostředí. I když nevyužijete žádného z tobogánů a vodních atrakcí a vystačíte s pouhým koupáním v termální vodě, budou na vás okolní stromy působit velice podmanivě.

Contacts:
Posted by: on