Kam umístit domeček se skluzavkou pro děti


Napadlo vás, že byste pořídili vašim ratolestem zahradní domeček se skluzavkou https://www.detskahriste.cz/detsky-domecek-vysoky/ a dětské pískoviště? Také nemáte rádi ty negativně laděné počítačové hry, co jen odvádí pozornost od skutečné fyzické reality a podporují v dětech agresivitu, nadřazenost a nenávist, a tak raději volíte cestu klasických her s pozitivním nábojem, co byly běžné ještě před pár desítkami let?

domeček se skluzavkou pro děti

Tento krok je chvályhodný, už jen z toho důvodu, že vám děti budou později vděčné, protože si zřejmě uvědomí, jak velký význam pro ně mělo docela obyčejné pobíhání po písku a houpání na houpačce, namísto sledování dění na sociálních sítích pod displejem mobilního telefonu.

Kam domeček se skluzavkou umístit

Nyní vyvstává otázka, kam domeček nechat nainstalovat, aby co nejlépe plnil svůj účel.

Pozemek ve svahu – máte-li pozemek ve svahu, vybudujte pro domeček se skluzavkou rovnou plochu, například v podobě terasy. Nenechávejte hřiště stavět se sklonem, bylo by to i nebezpečné. Pozemky ve svahu s dalekým výhledem jsou ovšem výhodné v tom samotném výhledu, působí více vzdušně a děti se tu budou cítit svobodněji. Takto umístěné hřiště jim může zlepšit prostorové vnímání, kreativitu a nápaditost a mohou si tu pak hrát i s kamarády, s nimiž rádi tráví společné chvíle. A máte-li technické i prostorové možnosti, v sousedství hřiště lze vybudovat i bosonohý chodník a upevnit lano na šplhání, což přitáhne pozornost rodičů včetně vaší návštěvy, která k vám zavítá na kafe a zákusek.

hra na pískovišti

Dostatek slunečního světla – jestliže umístíte dětské hřiště do stínu, kam se v průběhu dne slunce vůbec nepodívá, počítejte s tím, že dřevěné komponenty tu budou více vystavené vodě a vlhkosti, protože nebudou tak rychle vysychat, a může to zkrátit jejich životnost. A hřiště umístěné na slunci má pro děti výhodu v tom, že tu snadno pochytají dostatek slunečního vitamínu D.

Contacts:
Posted by: on