Proč se lhůty revizí elektro zařízení u různých přístrojů liší


V našich domácnostech se objevuje stále více elektronických přístrojů. Mnohé z nich jsou dokonce prakticky neustále zapojeny do zásuvky, zatímco jiné jsou tam velmi často. A vzhledem k tomu, že s elektřinou si není radno zahrávat, nejspíš nikoho nepřekvapí, že odborníci doporučují jejich pravidelné odborné prohlídky.

To se zdá rozumné, koneckonců podle statistik je naprostá většina požárů způsobená právě elektrickým proudem. Otázkou však je, jaké by měly lhůty revizí elektro revize-elektro-revtech.cz spotřebičů být. Na tom se totiž dokáže shodnout skutečně jen málokdo.

doma máme mnoho elektronických zařízení

Je pravdou, že na to neexistuje jednoznačná odpověď. Podobně jako v mnoha jiných situacích, i zde je každá unikátní a vyžaduje individuální posouzení. Ve hře je totiž hned několik faktorů, které mohou naše rozhodnutí ovlivnit.

V první řadě je to typ přístroje. Některé jsou poruchovější než jiné, a každý pak má také jiné zatížení. Podle toho je pak potřeba stanovit, jak náchylný bude asi k poruše. Nehledě na to, že i kvalita zde hraje roli – ten méně kvalitní se s největší pravděpodobností rozbije mnohem dříve, než ten kvalitnější.

elektronikou jsou napěchovaná i auta

Dále je tu pak způsob a četnost jeho používání. Čím víc je používaný, tím rychleji se opotřebuje, bez ohledu na to, jak kvalitní je. Proto je dobré nechávat častěji prohlédnout ty přístroje, které používáme prakticky denně. Můžeme tak předejít nejrůznějším problémům.

V neposlední řadě je to pak stáří. Čím starší onen spotřebič je, tím víc je náchylnější k poruše. Nejenže je opotřebovanější, ale také některé díly mohou být již zastaralé a nemusí již odpovídat současným požadavkům. A vzhledem k tomu, že například lednice či pračky se používají i desítky let, je jasné, že se nějaké problémy objevit mohou.

Abychom tak předešli neštěstí, je dobré si sepsat seznam všech elektronických zařízení, která máme doma, spolu s jejich stářím. Podle toho si můžeme sestavit list, kde určíme, jak často by měl který z nich být prohlédnut odborníkem. Jistě, je to práce, avšak výsledek za to rozhodně stojí.

Contacts:
Posted by: on