Plováky do bazénu dávkují chemii a měří teplotu

Součástí bazénového příslušenství je celá řada předmětů. Z těch nejdůležitějších jmenujme například filtrační okruh s čerpadlem a dezinfekční prostředky, například chlorové tablety, které se dávkují prostřednictvím hladinového plováku do bazénu chlorito.cz. Plováky také mohou posloužit jako ukazatele teploty vody a v prodeji jsou jak samostatné plovoucí teploměry, tak i teploměry spojené s dávkovačem dezinfekčních tablet.

posezení u bazénu

Dávkování tablet bazénové chemie pomocí plováků je velmi důležitý proces, kdybyste totiž vhazovali tablety přímo do vody, po dopadu na dno by poškodily nádrž. Jde o velmi koncentrované chemické látky (chlornan sodný), které se musí do vody uvolňovat pomalu a postupně.

bazénové schůdky

Na okamžik se ještě zastavme u bazénových teploměrů. Může se zdát tato pomůcka jako zbytečná maličkost, ale i rozdíl pouhých několika stupňů Celsia hraje roli v komfortu, jaký bazén vlastně poskytuje.

Jaká je vlastně ideální teplota vody na koupání

Když se vypravíte na vodáckou plavbu po Vltavě v parném létě, kdy je ideální počasí, a na jezu ve Vyšším Brodě se s vámi převrhne kánoe, pravděpodobně se vykoupete ve vodě velmi studené, kolem 19 stupňů Celsia. Bude to sice parádní osvěžení, ale pro dlouhodobý pobyt pod hladinou to ideální není. Právě proto se voda v bazénech na koupání, a dokonce i v bazénech ryze plaveckých, kde se provozuje vrcholový sport, vyhřívá na teplotu mezi 25 a 26 stupni Celsia. U vířivek může být teplota vody vyšší a pro koupání miminek by měla mít v ideálním případě teplotu lidského těla, tedy 36 stupňů Celsia.

Až si budete pořizovat na zahradu bazén, promyslete také ohřev vody, například solární či s pomocí tepelného čerpadla, jinak bude koupání v bazénu tratit na komfortu a půjde spíše o nádrž pro otužilce, nikoli místo, kam byste rádi pozvali svou přítelkyni a vaše kamarády na příjemný relax s občerstvením.

Contacts:
Posted by: on