Pečujete o svůj bazén pořádně?

Vlastní bazén už není takový luxus, jaký to byl ještě před pár lety. Bazény zlevnily, a protože je mezi výrobci velká konkurence, snaží se nalákat zákazníky na akční ceny. A ty jsou někdy i tak nízké, že si bazén může koupit i ten, kdo by si to nikdy nepomyslel. Ať už si chcete koupit nafukovací bazén jen pro děti a nebo chcete pořádný bazén do země, určitě byste měli věnovat pozornost jen výběru vhodného bazénu, ale také příslušenství a údržbě.

žena v bazénu

Na trhu je spousta výrobců bazénů, a každý má v nabídce ještě doplňkový sortiment. Díky tomu si můžete svůj bazén vyšperkovat tak, že bude moct směle konkurovat veřejným bazénům. Můžete si přikoupit schody či žebřík, osvětlení, protiproudy, perlátory a mnoho dalšího. Každý bazén je potřeba pravidelně čistit. Ohledně čištění a výběru vhodných přípravků vás poučí váš výrobce bazénu. Každý výrobce má svoje osvědčené dodavatele chemie, se kterými má dobrou zkušenost. Proto vždy dodržujte pokyny od vašeho dodavatele bazénu.

bazénový vysavač

Každý bazén je potřeba pořádně čistit
Kdo se chce celé léto nebo i rok koupat v krásně průhledné vodě, která je zdravotně nezávadná, musí si hlídat pH vody. Kromě toho je důležité čistot povrch bazénu pod vodou, protože jedině tak se zbavíte přichycených nečistot, které pomáhají vzniknou řasám. Přípravek proti řasám by měl být součástí vaší péče o bazén. Kdo má kvalitní platový bazén, může si ušetřit spoustu práce používáním bazénového vysavače, který povrch bazénu sám krásné vyčistí. Kromě toho je potřeba filtrovat vodu, pravidelně sbírat nápadně nečistoty jako například listí, a vodu pravidelně čistit chemií, kterou si pečlivě namícháte. Díky správné péči bude vaše bazénová voda čistá a zdravotně nezávadná. Při správné péči nebudete muset bazén několikrát za sezonu vypouštět, čímž ušetříte spoustu peněz za vodu, kterou byste jinak zbytečně vypouštěli.

Contacts:
Posted by: on