Dekorace z umělých květin rozzáří váš interiér – Jak o ně ale pečovat, aby byly stále krásné?


Umělé květiny byly dlouho považovány za kýč. Dnes se ale i z umělých květin tvoří překrásné dekorace vhodné do interiéru. A umělé květiny mají obrovské výhody.

Dekorace z umělých květin rozzáří váš interiér – Jak o ně ale pečovat, aby byly stále krásné?

Umělé květiny mnozí zatracují, přijdou jim kýčovité, nehezké a i když je pravdou, že vůni řezaných květin nic nenahradí, svou krásnou mohou umělé květiny těm živým skvěle konkurovat. Zvláště dnes, kdy je nabídka opravdu bohatá. Umělé květiny dost často vypadají zcela totožně jako květiny živé, navíc nevadnou, nepotřebují péči, vodu a dekorace z nich tam jsou bezúdržbové a dlouho vydrží. I když přeci jen něco umělé květiny potřebují. Čas od času se i na umělých květinách je potřeba zbavit prachu a nečistot. To ale není nic složitého. Pak mohou vydržet i několik let a budou stále překrásné.

umělé květiny

Kam umístit umělé dekorace

Dekorace z umělých květin vydrží skutečně dlouho, takže váš stůl mohou zdobit klidně po celý rok. Z umělých květin je možné vytvářet nejrůznější dekorace i dle ročního období, stačí k nic přidat několik dalších komponentů a můžete mít nádhernou a nápaditou dekoraci, se kterou vyzdobíte byt a ještě se o nic nebudete muset starat. Dekorace, které obsahují umělé květiny, si můžete vyrobit sami doma, pokud máte ke tvoření vlohy nebo si je můžete již hotové zakoupit. A výběr je neskutečně velký, protože téměř každou květinu můžete pořídit i v její umělé verzi. Růže jsou jistou klasikou, pokud chcete něco netradičního, pokud hledáte něco na jarní výzdobu, vybírejte barevné a veselé ne tolik známé kousky jako například Ranunculus lepaso.

umělá růže

Jak pečovat o umělé květinové dekorace

I když umělé květiny nepotřebují zalévat, nepotřebují zastřihávat a nevadnou, přeci jen se na nich zachycuje prach. Pokud je už vrstva prachu viditelná, můžete umělé květiny umýt jemně mýdlovou vodou, která prach šetrně odstraní a květiny pak postačí nechat volně oschnout. Z umělých květin se prach odstraňuje hůře, pokud použijete jen suchou hadru na prach, nemusí se vám podařit očistit květinu úplně dokonale. Avšak není vhodné ani používání jiných prostředků na čištění. Na umělé květiny stačí opravdu jen voda a to velmi lehce, popřípadě jemný mýdlový roztok.

Contacts:
Posted by: on