Sečení zelených ploch


Domácí trávník

Řada majitelů rodinných domů či zahrádkářů si na něm dost potrpí, a proto se o něj patřičně starají, aby ho měli hezký. To znamená, že kupují klidně i hnojivo, protože to dodá patřičné živiny. Když někde vyroste nějaká ta pampeliška, tak jdou a vytrhnou ji i s kořenem, protože nám záleží na čistém trávníku bez nějakých dalších rostlin.

trávník před domem

Čemu se rozhodně nevyhneme je sečení, protože to zajistí dobrou hustotu a když po něm budeme chodit během ranní rosy, tak nebudeme mít tak mokré boty. Pro sečení bychom měli vybrat stoj podle toho, jaký preferujeme pohon a také doporučené rozloze, pro kterou je určen. Na nějakou menší zahrádku může postačit elektrické sekačka na kabel, ovšem pro větší pozemky už to chce benzínovou. Zde volte osvědčeného výrobce, abyste dostali kvalitní stroj s dostatečně silným motorem, aby Vám vydržel dlouhá léta. Vzhledem k tomu se Vám vrátí pořizovací náklady, protože ušetříte na opravách a na nákupu nového stroje.

Velké pozemky

Kromě zahrad můžou být však plochy trávy dost rozsáhlé, a to, když se jedná třeba o nějakou louku. Zde bychom museli ruční sekačkou chodit dost dlouho a s dost vysokou trávou si moc dobře neporadí. To už je práce pro traktor, který má za sebou výkonný mulčovač. Tohle a další vybavení vlastní sekání trávy Ostrava, takže je můžete kontaktovat a oni si rádi s Vaším rozlehlejším pozemkem poradí. Kontaktovat je můžete i v případě, že máte nějaký neudržovaný pozemek, na kterém už vyrostly nějaké nálety dřevin, takže už se zde nedá ani normálně chodit.

motorová pila

V takovém případě sem najede lesní fréza a ta si poradí s dřevinami do průměru 12 cm, což už jsou solidní nálety stromů. Nezastaví je však ani větší průměr, protože zde může být další zaměstnanec s motorovou pilou. Ve finále tedy můžou Váš zanedbaný pozemek hezky vyčistit a Vy si z něj můžete udělat třeba hezkou zahradu. Na jejich stránkách naleznete také ceník.

Contacts:
Posted by: on