Co chcete postavit?

Bydlíte ve starším domě, který se vám nechce opravovat?
Máte starší dům, který ovšem ani zdaleka neodpovídá vašim požadavkům na moderní styl života? Nevyhovuje vám dispozice ani vzhled domu, a do rekonstrukce vám nechce? Rekonstrukce je často finančně i časově náročná, a proto se do ní moc lidí nehrne. I když někdo bydlí ve starším domě, častěji volí spíše možnost dočasného odstěhování a výstavby nového domu. Pokud máte takovou možnost, možná to pro vás bude lepší varianta z mnoha důvodů. Tou první je ten, že je lepší mít nový dům než starší. To vám potvrdí snad každý architekt.

koupě domu

Jestli se rozhodnete postavit nový dům, budete muset ten stávající zbourat, abyste si zachovali stavební parcelu a nebo jej prodat s tím že si parcelu seženete. Před takovým krokem je nutné si ujasnit několik věcí. Tou první je, zda a jak daleko budete ochotni se odstěhovat. Je nutné zvážit kde koupit pozemek, jestli je rovný nebo spíše svažitý, a jaká je v okolí občanská vybavenost. To totiž značně ovlivňuje kvalitu života.

klíč k domu

Na čistém pozemku se staví nejlépe
Nový dům si můžete postavit svépomocí, nicméně daleko větší zájem je o stavbu domů na klíč. Stavební firmy nabízí typové projekty, z nichž si můžete vybrat dům podle toho, co vám váš pozemek dovoluje. Jestli chcete mít samostatně stojící bungalov 5 kk do l, budete muset koupit širší pozemek. Novostavby totiž musí splňovat zákonnou podmínku o dodržená odstupu od sousedních staveb. Kvůli tomu se snižuje zastavitelnost pozemků. Před koupí pozemku se vždy informujte v místní obci ohledně územního plánu, protože často se prodávají jako stavební parcely i pozemky, na kterých se stavět nemůže.
Pro stavbu domu na klíč si můžete vybrat z velkého množství firem, a jednou z těch nejlepších jsme my – Enerdomy. Zaručujeme vám kvalitu stavby, spolehlivost a solidní jednání.

Contacts:
Posted by: on