Proč je vhodné pozvat domů elektrikáře na revizi


Protože je nebezpečí skryté – elektrikář si při revizi elektro Praha může všimnout některých drobností, které jej dovedou až k hrozící katastrofální situaci. Například přívodní šňůra vaší sekačky na trávu a šňůra od úhlové brusky jsou proříznuté a propálené. Stačí se pak slabého místa dotknout mokrou či zpocenou rukou, anebo na šňůru šlápnout bosou nohou, a může to být vaše poslední minuta života. Velmi nebezpečné jsou i prodlužovací šňůry, které někde skřípnete pod nohu nábytku, a po jejich uvolnění jsou v místnosti smrtícím nástrojem.

elektrická přívodní šňůra

Protože vás nikdo před vašimi chybami dosud nevaroval – představte si, že k vám dorazí elektrikář, a krátce po vstupu do pracovny a pohledu pod psací stůl, anebo při pohledu na kuchyňskou linku se mu zježí vlasy poté, co spatří deset zapojených spotřebičů do jedné zásuvky. Jsou případy, kdy lidé v jedné nebo dvou prodlužovacích šňůrách zapojují v jedné zásuvce žehličku, pračku, chladničku, kávovar, topinkovač, mixér, rychlovarnou konvici, toustovač a mikrovlnnou troubu, a pak se diví, že je zásuvka takřka rozžhavená. Příliš mnoho spotřebičů v provozu na jedné zásuvce může rozpálit vodiče až tak, že se roztaví izolace a dojde tu ke zkratu a elektrickému oblouku, který zapálí nějaký hořlavý předmět, a co následuje, si určitě domyslíte.

prodlužovací kabel

Protože je toho na vás moc – současná moderní doba je plná stresu. Jde totiž o to, že jsme technikou tolik přehlceni, že nám mnohdy spíše škodí, než prospívá. Stává se to hlavně tehdy, je-li zneužívána proti lidem různými zločinci jednotlivci či zločinnými gangy, a my musíme vynakládat mnoho úsilí na sebeobranu. Stává se, že se domů vracíme unavení a bez energie, a ačkoli jste třeba pečliví a důslední, kontrolovat alespoň vizuálně elektrické spotřebiče, zda jsou v pořádku, na to již nezbývá sil ani nálada. Od toho je tu také elektrikář, který si povšimne i toho, co přehlížíme několik dnů, a co nás přitom může ohrozit na životě.

Contacts:
Posted by: on