Jak získat vlastní bydlení


Při dnešních cenách nemovitostí je více než jasné, že vlastní bydlení může mít jen ten, kdo má velice nadprůměrné příjmy, a nebo ten, kdo si vezme hypotéku. Úvěry na bydlení jsou u nás velmi rozšířené, a mezi běžnými zaměstnanci není téměř nikdo, kdo by jej neměl. Hypotéky se běžně dávají na koupi pozemku a stavbu nového domu, ale i na rekonstrukce nebo koupi či rekonstrukci bytu. Pokud chcete bydlet ve vlastním, musíte si vybrat zda půjde o byt nebo dům.

peníze bydlení

Získat hypotéku je čím dál těžší
Abyste získali u své banky hypotéku, musíte splnit spoustu podmínek. Jednou z nich je samozřejmě stabilní a dlouhodobé zaměstnání, žádné exekuce a insolvence a také žádné jiné úvěry. Musíte být podle banky schopni hypotéku splácet. Každá banka vám na základě vašich příjmů a výdajů spočítá, jestli jste schopni úvěr splácet. Podle toho vám vyměří, kolik peněz vám půjčí. Část lidí úvěr nezískala, protože mají nízké příjmy na to aby hypotéku splácely, i když nájem splácet musí. Ani vy jste neprošli přes drsné síto bank?

klíče k domu

Banky potřebují peníze
Každá banka chce aby jí klienti spláceli peníze, nechce dům, ale peníze. I proto banky tak prochází vaši platební schopnost. Pokud byste přestali splácet a o dům přišli, banka v něm bude mít peníze, ke kterým se hned tak nedostane. Bude ho muset prodat, což může trvat i roky. Banky už totiž neposkytují úvěry ve výši 100 %, ale zhruba 70-80, protože Česká národní banka zavedla, že žadatel o hypotéku musí mít určitou část naspořenou.

Jestli vás banka odmítla, máte ještě jednu cestu, a to je nebankovní hypotéka https://www.hypotekybezregistru.cz/nebankovni-hypoteka/. Pokud nad něčím takovým uvažujete, je nejlepší se spojit s nezávislým bankovním poradcem, který vám srozumitelně sdělí možná rizika. Můžete se totiž dostat do velkých problémů, pokud přeceníte svoje síly a vezmete si úvěr na bydlení, které nebudete schopni řádně splácet.

Contacts:
Posted by: on