LED zářivka jako samostatný zdroj světla, nebo jako náhrada klasických trubic


LED diody způsobily revoluci v moderním pojetí osvětlovací techniky. V návaznosti na tuto technologii můžeme provozovat dotykové displeje mobilních telefonů a tabletů, obrazové plochy notebooků, stolních monitorů a televizorů, a využívat výhod LED žárovek, panelů, pásků, reflektorů a zářivek.

světla v ložnici

Zářivky v podobÄ› lineárních trubic, které pracují na principu nízkotlakých výbojek, jsou po žárovkách s paticí E27 nejrozšířenÄ›jší typ svÄ›telného zdroje. Nahradíme-li je technologií LED, získáme plnohodnotný zdroj s nižší spotÅ™ebou energie a delší životností. Můžeme si zvolit i pÅ™ijatelnou barvu svÄ›tla (teplotu chromatiÄnosti) a nejsme závislí pouze na studené bílé, která využití klasických zářivek zužuje na osvÄ›tlování pracovních stolů v domácnostech, kancelářích a dílnách.

Kam umístit LED zářivku

Náhrada stávající lineární trubice – staré zářivky obsahují rtuÅ¥, jsou vyrobené ze skla a pÅ™edstavují tak významné zdravotní riziko pÅ™i poÅ¡kození. TÄ›lesa, která pracují na principu polovodiÄů, mají kryt zhotovený z plastového výlisku a můžeme je pohodlnÄ› vymÄ›nit zvláštÄ› tam, kde jde o nejvyužívanÄ›jší otoÄné kolíkové patice T8 a T5. Zvolíme-li vhodnou barvu svÄ›tla mezi studenou, neutrální, Äi teplou bílou, máme k dispozici snadné a úsporné Å™eÅ¡ení, aniž bychom museli mÄ›nit celá svítidla.

osvětlení v ložnici

Podsvícení nábytku – v souÄasné dobÄ› je velký zájem o různé LED zářivky Lightpark.cz a další aplikace v podobÄ› pásků, s nimiž lze zacházet velice variabilnÄ› a umístit je v podstatÄ› kamkoli. Mohou vytvářet různobarevné variace podsvícení nábytkových sestav, polic, lůžek a stolků. DobÅ™e se ujímají i tam, kde jde o nestandardní nábytek, napÅ™. z pÅ™epravních palet. Stejnou funkci zastanou i zářivkové trubice, jejich výhodou je vícesmÄ›rový úhel osvitu, minimální zahřívání, volitelný barevný odstín bílého svÄ›tla a snadná montáž. Mohou být v různých délkách umístÄ›ny i tam, kde by byl problém s jinými svítidly. Navíc mají plastový kryt, nejde tedy o sklenÄ›nou trubici, která se i pÅ™i drobném nárazu roztříští na drobné úlomky.

Contacts:
Posted by: on