Jak dobře znáte naši zemi aneb hvězdicový zájezd s mikrobusem

Hvězdicové zájezdy jsou ideální formou, jak poznávat vlastní rodnou zem, a navštívit co nejvíce míst v krátkém čase. Probíhají tak, že se přesouváte každý den z místa na místo, a ubytování máte sjednané předem, pokaždé někde jinde. Zájezdy jsou velmi populární zejména mezi staršími ročníky, protože vše probíhá v poklidu, bez velké fyzické námahy, a během jediného týdne můžete urazit stovky kilometrů napříč celou republikou.

Otava v Písku

Výhodné je zájezd naplánovat po trase s více hrady a zámky a prostřídat ji s koupáním ve volné přírodě, s kratší pěší turistikou nebo s jízdou na kole. Zajímavé jsou i některé veřejně přístupné rozhledny. Dovolená tohoto typu je také báječnou příležitostí k bližšímu seznámení v rámci partnerského vztahu, kdy se lidé prozatím moc neznají.

Pro tyto účely lze pronajmout vozidlo typu mikrobusu z půjčovny dodávek v Praze https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha a vše si zorganizovat sami. Je to mnohem přijatelnější, než se spoléhat na průvodce z cestovní kanceláře, kde jste závislí na programu, který vytvoří někdo jiný, zatímco vy si svůj čas naplánujete podle svého. Mikrobus pojme celkem devět osob včetně řidiče, což je ideální počet lidí pro takovéto akce, není vás moc, jak tomu bývá u autobusových zájezdů, a není vás naopak ani moc málo, abyste se na dovolené nudili. Hvězdicový zájezd můžete uspořádat v rámci dvou nebo tří rodin, děti si mohou přizvat kamarády, anebo se akce zúčastní parta vrstevníků, kteří se znají například z jezdeckého či vodáckého oddílu.

náměstí v Domažlicích

Nespornou výhodou společných zájezdů jedním větším vozem je nutnost zajištění pouze jediného parkovacího místa a snížení poplatků – výdajů na dálniční známky, parkovné a palivo. Zároveň jste všichni pohromadě, takže se lépe organizuje průběh jízdy, kdy nemusíte na nikoho čekat a obávat se organizačních problémů, pokud by někdo s vozem bloudil. Pronájem vozidla je možný v průběhu celého roku, nejste tedy vázáni na letní dovolenkovou sezónu a můžete hvězdicový zájezd naplánovat třeba na jaře.

Contacts:
Posted by: on